čo jeMachanický optický spínač?
Mechanický optický prepínač, tiež známy ako mechanický prepínač z optických vlákien, je typ prepínača používaný predovšetkým v optických komunikačných systémoch. Slúži na smerovanie optických signálov medzi rôznymi cestami v rámci siete z optických vlákien.
Ako funguje mechanický spínač?
Smerovanie signálu: Mechanický optický spínač pohybom zrkadiel alebo hranolov fyzicky mení cestu svetelného signálu z jedného optického vlákna na druhé.
Mechanizmus:Tento pohyb možno ovládať rôznymi prostriedkami, vrátane motorov, piezoelektrických ovládačov alebo elektromagnetických ovládačov.
Riadiace signály: Elektrické signály ovládajú aktuátor, ktorý následne posúva spínací mechanizmus do požadovanej polohy, čím správne smeruje svetelný signál.
Aplikácie mechanického optického spínača 1xN
1)Monitorovacie a testovacie systémy siete:
Monitorovanie vlákien: Umožňuje smerovanie optických signálov z rôznych bodov v sieti do monitorovacieho zariadenia na analýzu a testovanie výkonu bez narušenia hlavného toku signálu.
Testovanie a meranie: Uľahčuje testovanie optických komponentov, sieťových segmentov a systémov presmerovaním signálov do rôznych testovacích zariadení alebo testovacích bodov.
2)Prepínanie ochrany a redundancia:
Ochrana siete: Umožňuje automatické alebo manuálne prepínanie optických trás v prípade prerušenia vlákna, zlyhania zariadenia alebo iných porúch siete, čím sa zabezpečí neprerušované poskytovanie služieb.
Redundancia: Poskytuje redundanciu tým, že umožňuje prepínanie signálov medzi primárnou a záložnou cestou, čím sa zvyšuje spoľahlivosť siete a odolnosť voči chybám.
3)Sieť PONMechanické optické prepínače 1xN hrajú dôležitú úlohu v pasívnych optických sieťach (PON), ktoré sa široko používajú na širokopásmový prístup v telekomunikačných sieťach.
Prečo si vybrať nás?
1)Spoľahlivosť a trvanlivosť:
Mechanické spínače sú známe svojou robustnosťou a spoľahlivosťou. Sú menej náchylné na kolísanie teploty a okolité podmienky v porovnaní s elektronickými spínačmi alebo spínačmi na báze MEMS, čím zabezpečujú konzistentný výkon v priebehu času.
Mechanická konštrukcia s presnými komponentmi zaisťuje stabilnú prevádzku s minimálnym rizikom zlyhania, vďaka čomu je vhodná pre kritické aplikácie, kde je rozhodujúca doba prevádzkyschopnosti.
2)Nízka strata vloženia a presluchy:
Mechanické optické prepínače 1xN zvyčajne ponúkajú nízku stratu vloženia a presluchy, zachovávajú integritu signálu a minimalizujú degradáciu signálu pri prechode svetla cez prepínač.
Táto charakteristika je nevyhnutná pre udržanie vysokokvalitného optického prenosu, najmä v sieťach manipulujúcich s citlivými dátami alebo vyžadujúcich vysokú vernosť pri smerovaní signálu.
3)Nákladová efektívnosť:
Mechanické spínače sú často nákladovo efektívnejšie ako ich náprotivky, ako sú elektrónové spínače alebo spínače MEMS, a to z hľadiska počiatočných investícií aj prevádzkových nákladov.
4)Schopnosť manipulácie s vysokým výkonom:
Mechanické prepínače zvyčajne zvládajú vyššie úrovne optického výkonu v porovnaní s niektorými inými typmi prepínačov, vďaka čomu sú vhodné pre aplikácie, kde sa intenzita optických signálov môže líšiť alebo vyžadujú robustnú manipuláciu.
5)Osvedčená technológia a priemyselné štandardy:
Mechanické optické prepínače sú široko používané v telekomunikáciách a iných priemyselných odvetviach už desaťročia, s preukázaným výkonom a spoľahlivosťou.
Dodržiavame zavedené priemyselné štandardy a certifikácie, čím zabezpečujeme súlad s regulačnými požiadavkami a kompatibilitu s osvedčenými postupmi v odvetví.
Špecifikácie
|
Parametre |
Jednotka |
FSW 1×N |
|
|
Pracovná vlnová dĺžka |
Nm |
1260~1620 pre SM, 850/980/1310/1550 pre MM |
|
|
Vkladanie Strata |
2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64 |
Db |
Menšie alebo rovné 1.0 (A stupeň), menšie alebo rovné 0.8 (P stupeň) |
|
65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128 |
Menšie alebo rovné 1,5 (stupeň A), menšie alebo rovné 1,2 (stupeň P) |
||
|
WDL |
Db |
2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64: Menšie alebo rovné 0.25, 65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128: Menšie alebo rovné {{6} }.3 |
|
|
TDL |
dB |
2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64: Menšie alebo rovné 0.2, 65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128: Menšie alebo rovné {{6} }.25 |
|
|
PDL |
dB |
Menšie alebo rovné 0.05 |
|
|
Návratová strata |
Db |
SM Väčšie alebo rovné 50, MM Väčšie alebo rovné 30 |
|
|
Presluchy |
dB |
SM Väčšie alebo rovné 55, MM Väčšie alebo rovné 50 |
|
|
Opakovateľnosť |
2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64 |
Db |
Menšie alebo rovné ±{0}},05 (do 4 hodín), menšie alebo rovné ±0,1 (do 24 hodín) |
|
65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128 |
Menšie alebo rovné ±{0}}.1 (do 4 hodín), menšie alebo rovné ±0,15 (do 24 hodín) |
||
|
Čas prepínania |
pani |
Menšie alebo rovné 10 (susedný kanál) |
|
|
Trvanlivosť |
krát |
Väčšie alebo rovné 109 |
|
|
Prevádzkové napätie |
V |
5.0 |
|
|
Vstupný optický výkon |
Mw |
Menšie alebo rovné 500 |
|
|
Prevádzková teplota |
stupňa |
-5 ~ +70 |
|
|
Teplota skladovania |
stupňa |
-40 ~ +85 |
|
|
Prevádzková vlhkosť |
% |
5 ~ 95 |
|
|
Rozmer |
2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 16 |
Mm |
135×40×32 alebo 135×60×35 alebo 120×40×32 |
|
17 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 32 |
120×50×50 alebo 114×110×32 alebo 150×76×60 |
||
|
33 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64 |
150×90×78 |
||
|
65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128 |
172×150×78 |
||
|
1.V rámci prevádzkovej teploty a všetkých SOP. 2.Vrátane konektora. |
|||
Rozmer

TYP A: 135×40×32 mm (2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 16, kolík DB9)

TYP B: 135 × 60 × 35 mm (2 menšie alebo rovné N menšie alebo rovné 16, kolík DB9)

TYP C: 120×40×32 mm (2 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 16, kolík DB9)

TYP D: 120×50×50mm (17 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 32, kolík DB15)

TYP E: 114×110×32 mm (17 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 32, kolík DB15)

TYP F: 150×76×60mm (17 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 32, kolík DB15)

TYP G: 150 × 90 × 78 mm (33 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64, kolík DB15)

TYP H: 172 × 150 × 78 mm (65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128, Pin DB15)
Konfigurácia pinov
DB9 (2 menšie alebo rovné N menšie alebo rovné 16) (TTL úroveň)
|
Pin č. |
Typ signálu |
Kolík Pridelenie |
Popis |
|
1 |
V |
D0 |
DB (Dátový bit). D3~D0 je binárne číslo a D3 je vyššieho rádu, D0 je nižšieho rádu. Ovládajú maximálne 16 kanálov a 0000b znamená kanál 1, 1111b znamená kanál 16. |
|
2 |
V |
D1 |
|
|
3 |
V |
D2 |
|
|
4 |
V |
D3 |
|
|
5 |
V |
/Resetovať |
Nízka úroveň bola resetovaná na kanál 0 a vysoká úroveň je platná. |
|
6 |
Vonku |
/Pripravený |
Nízka úroveň pripravená na resetovanie alebo príjem údajov. |
|
7 |
Vonku |
Chyba |
Vysoká úroveň znamená chybu behu |
|
8 |
Sila |
GND |
GND |
|
9 |
Sila |
DC 5V |
Napájanie (DC 5V,1.{2}}A) |
DB15 (17 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 64) (TTL Level)
|
Pin č. |
Typ signálu |
Kolík Pridelenie |
Popis |
|
2 |
V |
D0 |
DB (Dátový bit). D5~D0 je binárne číslo a D5 je vyššieho rádu, D0 je nižšieho rádu. Ovládajú maximálne 64 kanálov a 0000b znamená kanál 1, 1111b znamená kanál 16. |
|
3 |
V |
D1 |
|
|
4 |
V |
D2 |
|
|
5 |
V |
D3 |
|
|
6 |
V |
D4 |
|
|
10 |
V |
D5 |
|
|
11 |
V |
/Resetovať |
Nízka úroveň bola resetovaná na kanál 0 a vysoká úroveň je platná. |
|
7 |
Vonku |
/Pripravený |
Nízka úroveň pripravená na resetovanie alebo príjem údajov. |
|
8 |
Vonku |
Chyba |
Vysoká úroveň znamená chybu behu. |
|
15 |
Sila |
5V |
Digitálny obvodový zdroj. |
|
12 |
Sila |
5V |
Zdroj krokového motora. |
|
1, 9 |
Sila |
GND |
GND |
|
13, 14 |
Žiadne pripojenie |
||
DB15 (65 Menšie alebo rovné N Menšie alebo rovné 128) (TTL Level)
|
Pin č. |
Typ signálu |
Pin Pridelenie |
Popis |
|
2 |
V |
D0 |
DB (Dátový bit). D6~D0 je binárne číslo a D6 je vyššieho rádu, D0 je nižšieho rádu. Ovládajú maximálne 128 kanálov a 0000000b znamená kanál 1, 1111111b znamená kanál 128. |
|
3 |
V |
D1 |
|
|
4 |
V |
D2 |
|
|
5 |
V |
D3 |
|
|
6 |
V |
D4 |
|
|
10 |
V |
D5 |
|
|
13 |
V |
D6 |
|
|
11 |
V |
/Resetovať |
Nízka úroveň bola resetovaná na kanál 0 a vysoká úroveň je platná. |
|
7 |
Vonku |
/Pripravený |
Nízka úroveň pripravená na resetovanie alebo príjem údajov. |
|
8 |
Vonku |
Chyba |
Vysoká úroveň znamená chybu behu. |
|
15 |
Sila |
5V |
Digitálny obvodový zdroj. |
|
12 |
Sila |
5V |
Zdroj krokového motora. |
|
1, 9 |
Sila |
GND |
GND |
|
14 |
Žiadne pripojenie |
||
Informácie pre objednávanie: FSW 1×ABCDEF
|
A |
B |
C |
|||||
|
kód |
Kanály |
kód |
Vlnová dĺžka |
kód |
Typ vlákna |
||
|
1~N |
1~N kanálov (N menšie alebo rovné 128) |
850 |
850 nm |
SM |
Jeden režim |
||
|
1310 |
1310 nm |
M1 |
Viacnásobný režim 50/125 |
||||
|
1550 |
1550 nm |
M2 |
Viacnásobný režim 62,5/125 |
||||
|
D |
1310/1550 nm |
X |
Iné |
||||
|
X |
Iné |
||||||
|
D |
E |
F |
|||||
|
kód |
Rozmer vlákna |
kód |
Dĺžka vlákna |
kód |
Konektor |
||
|
025 |
Φ0,25 mm |
05 |
0.5m |
00 |
žiadne |
||
|
09 |
Φ0,9 mm |
10 |
1.0m |
FP |
FC/UPC |
||
|
X |
Iné |
15 |
1.5m |
DM |
FC/APC |
||
|
X |
Iné |
SP |
SC/UPC |
||||
|
SA |
SC/APC |
||||||
|
LP |
LC/UPC |
||||||
|
LA |
LC/APC |
||||||
|
X |
Iné |
||||||
Populárne Tagy: mechanický optický spínač, čínsky mechanický optický spínač, komponent optického snímania fotoaparátu, komponent optického snímania smartfónov, zložka optického senzora, Opracovaný komponent optického snímania, optické snímacie zariadenie, komponent optického snímania stolného zariadenia


















